Choď na obsah Choď na menu
 


Ruženec k úcte Sĺz Panny Márie

17. 8. 2010

Modlime sa na Sedembolestnom ruženci!


Namiesto "Verím v Boha" sa modlíme:

Ukrižovaný Spasiteľu! Kľačiac u Tvojich nôh obetujeme Ti Slzy Tej, ktorá Ťa sprevádzala vrúcnou a súcitnou láskou na Tvojej bolestnej krížovej ceste. Daj, ó, dobrý Učiteľu, aby sme porozumeli naučeniu, ktoré nám dávajú bolestné Slzy Tvojej svätej Matky, aby sme Tvoju vôľu plnili na zemi, a tak sa stali hodnými v nebi Teba po celú večnosť chváliť a velebiť. Amen.

Na veľkých zrnkách:

"Ó, Ježišu, vzhliadni na Máriine krvavé Slzy a bolesťami prebodnuté Srdce Tej, ktorá Ťa na zemi najviac milovala, a v nebi najvrúcnejšie ľúbi.

Na siedmich malých zrnkách:

"Ó, Ježišu, vyslyš naše prosby pre bolestné Slzy Tvojej najsvätejšej Matky!"

Na konci sa opakuje trikrát na malých zrnkách:

"Ó, Ježišu, vzhliadni na Máriine krvavé Slzy a bolesťami prebodnuté Srdce Tej, ktorá Ťa na zemi najviac milovala, a v nebi najvrúcnejšie ľúbi.


Nakoniec modlitba:

Ó, Mária, Matka lásky, bolesti a milosrdenstva!

Prosíme Ťa, spoj svoje prosby s našimi, aby Tvoj Boží Syn Ježiš, na ktorého sa pre Tvoje Slzy s dôverou obraciame, milostivo vypočul naše volanie a nám okrem milostí, ktoré týmto ružencom vyprosíme, ráčil tiež udeliť korunu večného života. Amen

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nadpis

(Dan, 23. 11. 2015 14:03)

Toto nie je sedembolestný ruženec ale ruženec k ucteniu sĺz Panny Márie.

Re: nadpis

(Dan, 24. 11. 2015 20:48)

Ešte som zabudol aby bol úplný, na kartičke ktorú som dostal keď som si ho kúpil bolo aj nasledujúca konečná modlitba (na medaile):
„Bolestná Matka, Tvoje Slzy ničia moc pekla. Skrze Tvoju Božskú láskavosť, ó najspútanejší Ježišu, zachráň svet pred jeho hrozným poblúdením! Pane, Tvoja najsvätejšia Vôľa nech sa stane všade a vo všetkom, lebo len v Tebe je ukrytý večný pokoj. Amen.“