Choď na obsah Choď na menu
 


Deviatnik k úcte Božieho Milosrdenstva - deň 1.

5. 1. 2014

"Dnes mi privedieš celé ľudstvo a zvlášť všetkých hriešnikov a ponoríš ich do mora môjho milosrdenstva. A tým ma potešíš v trpkom smútku, do ktorého ma privádza strata duší."

Najmilosrdnejší Ježišu, ktorý sa zľutúvaš nad nami a odpúšťaš nám, nehľaď na naše hriechy, ale na našu dôveru, ktorú máme v Tvoju nekonečnú dobrotu, a prijmi nás do príbytku svojho najľútostivejšieho Srdca a nedovoľ, aby sme sa z neho niekedy stratili. Pokorne Ťa prosíme pre Tvoju lásku, ktorá Ťa spája s Otcom i Duchom Svätým.

Večný Otče, vzhliadni milosrdným okom na celé ľudstvo, a zvlášť na úbohých hriešnikov. Toto ľudstvo prebýva v najmilostivejšom Ježišovom Srdci a pre jeho bolestné umučenie preukáž nám svoje milosrdenstvo, aby sme oslavovali všemohúcnosť Tvojho milosrdenstva na veky vekov. Amen.

 

Korunka k Božiemu Milosrdenstvu.

Na začiatku:

Otče náš, Zdravas, Verím v Boha

Na veľkých zrnkách:

Večný Bože, obetujem ti telo a krv, dušu i božstvo tvojho najmilšieho Syna a nášho Pána Ježiša Krista na odčinenie našich hriechov i hriechov celého sveta.

Na malých zrnkách:

Pre jeho bolestné umučenie maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom.

Na zakončenie - 3x

Svätý Bože, Svätý Mocný, Svätý Nesmrteľný, zmiluj sa nad nami i nad celým svetom!

Matka Milosrdenstva, oroduj za nás!

Svätá sestra Faustína, oroduj za nás!

Svätý Ján Pavol II., oroduj za nás!

Korunka Božieho milosrdenstva s cirkevným schválením Liturgickej komisie KBS.30.06.2009, č.9/2009

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

úpenlivá prosba

(nešťastná matka, 3. 6. 2015 21:52)

pre veľké božie milosrdenstvo Ťa Pane prosím pomôž Maťke spraviť štátnice s pokojom a bez stresu. Iba Ty Pane môžeš spraviť to, aby sa jej choroba už nevrátila. Pane ukáž nám svoje milosrdenstvo aby sme Ťa mohli oslávovať. Ďakujem .

Prosba o vyslyšanie a zbavenie ťarchy

(Anna, 4. 8. 2014 15:38)

Zmiluj sa, Božie Milosrdenstvo nad mojim súžením a trápením, odvráť Pane, prosím, odo mňa ťarchu bytu, zbav ma Pane neprávosti a vyslyš moju prosbu - nech sa to už ukončí a nech "ten" človek všetko vyrovná, aby som mohla, ak Ty Pane dáš, naďalej nažívať v pokoji a chváliť meno Božie na veky amen. Vďaka.