Choď na obsah Choď na menu
 


BAZILIKA MINOR ĽUTINA

Púť pri príležitosti vyhlásenia roku rodiny Prešovskej archieparchie

 

Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ vyhlásil na sviatok Bohozjavenia Pána 6. januára 2014 tento rok za Rok rodiny.

Pri tejto príležitosti sa v sobotu 1. februára 2014 uskutočnila v bazilike minor v Ľutine Fatimská sobota, Kňazský deň a Púť zasvätených osôb. V ten istý deň sa na Púti zasvätených osôb uskutočnilo aj stretnutie otca arcibiskupa a metropolitu Jána Babjaka SJ s rehoľníkmi a rehoľnými sestrami našej archieparchie, pre ktorých poobede v Dome Mikuláša Klimčáka mal prednášku vladyka Milan Lach SJ, pomocný biskup Prešovskej archieparchie. 

Hlavným bodom programu Kňazského dňa bola archijerejská svätá liturgia, ktorú slávil otec arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ v intenciách Roka Sedembolestnej a ním vyhláseného Roka rodiny, pri ktorej posvätil aj ikony Svätej rodiny. Tieto ikony budú putovať po rodinách v každej farnosti Prešovskej archieparchie počas celého Roka rodiny. Púť bola ukončená malebenom ku svätej rodine, ktorý by sa mal v tento výnimočný rok rodiny pravidelne modliť v našich farnostiach. Celý deň sa niesol v duchu dôležitosti klasickej kresťanskej rodiny a dôležitosti modlitby v nej a za ňu. 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.